• gallery

Marina Kamien Match Race 2014 – KTBS rekrutuje najmłodszych uczestników!

 Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. jako sponsor regat Marina Kamien Match Race 2014 zaprasza kandydatów na żeglarzy w wieku 9-18 lat na pierwszy w życiu rejs.

To coś, o czym od dawna marzyliśmy – skojarzenie kamieńskich dzieci z wodą, naturalnym bogactwem regionu – mówi Renata Bielaszewska Mamzer. – Dofinansowując organizację wspaniałego sportowego widowiska, nie ukrywam, wykorzystaliśmy nieco swoją uprzywilejowaną pozycję… Po negocjacjach z MT Partners nasza prośba o organizację dodatkowych rejsów dla dzieci została spełniona. Zapraszam więc wszystkie kamieńskie dzieci, nie tylko te ,,nasze’’ z budynków komunalnych i socjalnych, do rzucenia wyzwania falom, do wyjścia naprzeciw wakacyjnej przygodzie! Szukajcie nowych pasji i bawcie się dobrze!

Rejsy rekreacyjne KTBS na jachtach regatowych odbędą się w dniu 17 lipca w godzinach: 9.00-12.00. Uczestnicy proszeni są o przybycie na Marinę w towarzystwie pełnoletniego opiekuna oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej.

Uwaga: uczestnicy gry miejskiej (2 maja br., Festyn Dominikański) oraz uczestnicy projektu ,,Historia Słowian wspólną pasją naszych dzieci’’ (o ile przybędą na start w koszulkach projektu) będą rekrutowani na jachty poza kolejnością!

Zgłoszenia do udziału można przesyłać drogą elektroniczną do dnia 16 lipca br. na adres: promocja@kamienskietbs.pl. Zapisy będą prowadzone również w czasie trwania imprezy w dniu 17 lipca (godz. 9.00-12.00).

Główne sportowe wydarzenie – regaty Marina Kamien Match Race 2014 zaliczane do Pucharu Świata ISAF – rozgrywane będą w Kamieniu Pomorskim w terminie 18-20 lipca 2014 r.

Match racing to najbardziej widowiskowa żeglarska formuła regatowa. Załogi będą rywalizowały na sześciu identycznych jachtach specjalnie przygotowanych do regat meczowych, czyli żeglarskich pojedynków jeden na jednego.

Na starcie zobaczymy wybitnych zawodników regatowych, którzy sklasyfikowani są w czołówce światowego rankingu sterników ISAF. Każdy kraj ma prawo wystawić tylko jedną – najlepszą załogę. Już wiemy, że aż 6 sterników znajduje się w czołowej 20-tce rankingu Pucharu Świata, a wszystkie startujące załogi sklasyfikowane są w czołowej 50-tce. To będzie widowisko na światowym poziomie – informuje Rafał Sawicki z Polish Match Tour, z biura organizatora zawodów.

Więcej informacji na oficjalnej witrynie internetowej regat (www.polishmatch.pl).

Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 7 imprez organizowanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Kamieniu Pomorskim. Bazą regat jest przystań Marina Club w Szczecinie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. Cykl objęty jest patronatami Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

Partnerzy Regat

Partnerzy cyklu: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, Miasto Kamień Pomorski, Kamieńskie TBS, żaglownia Apollo Sails, Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl, Onet.pl, Magazyn Prestiż Szczecin, TVP Szczecin i Radio Szczecin.

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z YKP Szczecin i Polskim Związkiem Żeglarskim.