Rejsy KTBS – kilkugodzinne oblężenie nabrzeża!

– Jechałem do Kamienia z przeświadczeniem, że jestem przygotowany na wszystko – śmieje się Rafał Sawicki z Polish Match Tour, z biura organizatora zawodów. – A jednak mnie zaskoczyliście! Takiego tłumu się nie spodziewałem!Jachty regatowe z młodymi żeglarzami odbijały od brzegu 20 razy zabierając nawet po 9 osób. Spokojna woda, lekki wiatr, łopot żagli i przygrzewające słońce u zdecydowanej większości uczestników rejsów obudziły nową pasję.

– Pływanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Miło było patrzeć na radość wymalowaną na twarzach uczestników. Dzieci z łódek schodziły niechętnie, ale z uśmiechem jest więc szansa na to, że w Kamieniu wyrośnie nowe pokolenie zdolnych żeglarzy – ocenia Rafał Sawicki.

Komu się podobało?

– Miiiiiiii – przekrzykiwały się dzieci po zejściu na ląd.

– Mi bardziej! Podniosłam dwie ręce – z miną zwycięzcy oświadczyła Ala z półkolonii.

– No to ja podniosę dwie ręce i dwie nogi – próbowała ją przebić koleżanka.

Przedszkolaki z ,,Kajtusia’’ i PSOUU począwszy do trzy do sześciolatków postanowiły w przyszłości zostać wilkami morskimi, mimo tego, że ich przygoda z żaglami ograniczyła się pobytu w łódce zacumowanej przy nabrzeżu. Do odczucia dreszczyku sportowych emocji wystarczyło im kołysanie łodzią (jedną ręką) przez osmaganego słońcem Bardzo Ważnego Żeglarza i wspólne śpiewanie piosenki o morzu.

– To była bardzo fajna impreza. Dzieci są szczęśliwe – mówi Dorota Garlińska, kierownik półkolonii w Kamieniu. – Nawet gdyby trwała trzy dni, chętnych by chyba nie zabrakło…

Główne sportowe wydarzenie – regaty Marina Kamien Match Race 2014 zaliczane do Pucharu Świata ISAF – rozpoczną się dzisiaj. Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. jest jednym ze sponsorów tego żeglarskiego święta.

***

Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 7 imprez organizowanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie,